Zahradní krby by měly být součástí každé zahrady

06.04.2015 11:51

Grilování, rožnění, opékání masa a zeleniny, ale v podstatě čehokoliv je hotové umění. Chutných jídel, díky kterým vás budou rodina, přátelé i známí milovat, dosáhnete, pokud je budete připravovat nejen s láskou a nadšením., ale také s patřičným vybavením. Pouze moderní a kvalitní ZAHRADNÍ KRBY a ZAHRADNÍ GRILY dokáží ze surovin udělat opravdovou pochoutku.

Tipy a triky při grilování

●        Maso při zahradním grilování nikdy nepropichujte vidličkou. Vytekla by z něj šťáva, díky které zůstává pěkně šťavnaté.

●        Marinádu nebo olej používejte pouze na potření. V opačném případě přebytečnou marinádu spálíte a maso může v nejhorším případě i vzplanout.

●        Správně rozžhavený gril na uhlí poznáte podle toho, že maso při kontaktu s roštem zasyčí. Svalovina se rychle stáhne a šťáva tak nevytéká ven.

●        Pokud jste se rozhodli pro koupi nového víceúčelového zahradního grilu nebo uzavřeného zahradního grilu, před prvním grilováním ho nechte vypálit. Vyhnete se nepříjemnému lepení masa na rošt.

●        Gril na dřevěné uhlí nezalévejte po skončení grilování vodou. Kvůli prudké změně teploty by mohl popraskat.

●        Negrilujte zbytečně tlusté kusy masa, ale jen plátky do tloušťky 2 centimetrů. Snadno a rychle se propečou, a to i na žulovém pečícím kamenu.

●        Po každém použití nechte zahradní gril nebo zahradní krb pozvolna vychladnout.

●        Pokud ho skladujete venku, chraňte jej pomocí ochranného krytu.

Když máte rádi uzené

Pořiďte si zahradní udírnu. Pokud si vyberete tu správnou, budete ji s úspěchem moci použít jako kvalitní prvek zahradního uzení. V kvalitní udírně můžete udit maso, ryby, drůbež sýry a podobně.

Pokud pořádáte vlastní zabíjačky, vyplatí se vám udírna s kapacitou 15 až 30 kg masa. Taková udírna je vybavena celou řadou příslušenství, které vám zaručí, že uzení masa pro vás bude hračkou a zábavou.

A co teprve ten výsledek!