Vítejte jaro s úsměvem a radost těla se určitě dostaví

20.02.2015 14:01

A je to tady! První sněženky již spatřily světlo světa a duch obrody přírody pomalu začíná. Konec února se považuje za období, kdy se i v lidském těle začíná probouzet nová energie, kterou je potřeba usměrnit tím správným směrem. Radost těla bude naplněna pouze tehdy, dokážeme-li tělo zbavit škodlivin, dokážeme-li si udržet čerstvou mysl, budeme-li přijímat stravu bohatou na vitamíny. Přidáme-li k tomu dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a vhodné potravinové doplňky, budeme mít obnovu zdraví a vitality zaručenu. A pojem jarní únava? Ten se nás osobně při dodržení veškerých výše uvedených zásad vůbec nebude týkat.

Pryč se špekem

Před příchodem jara nastává to nejlepší období pro vyhlášení boje tukovým polštářům, které se mnohým z nás v zimních měsících vytvořily. Abyste tukovým polštářům dali na frak a utekli jarní únavě začněte třeba pěstovat walking. Začínejte pozvolna svižnými deseti minutami chůze a pomalu zvyšujte dávky. Později můžete přejít k joggingu. Bude skvělé, pokud se stane jedním z vašich stálých návyků. Abyste svým špíčkům doslova utekli, podpořte jejich odbourávání potravinovými doplňky na přírodní bázi a využijte nabídky na akcí pro hubnutí, které se právě v tomto období rozbíhají.

Detoxikujte, postěte se a pročistěte svůj organismus

Podle křesťanských tradic by měl právě nyní každý člověk zahájit čtyřicetidenní předvelikonoční půst. Právě on dokáže skvěle připravit i vaše tělo na jaro a stát se prevencí a léčbou mnoha neduhů a onemocnění. Tímto půstem se nemyslí žádná hladovka, ale lehčí strava plná mladé zeleniny (která se v tomto období začíná v obchodech objevovat) doplněná vhodnými vitamíny a stopovými prvky. Taková strava určitě upraví i vaše trávení a zažívací potíže. Odlehčená strava, dostatečný příjem tekutin a co nejvíce pohybu vám po zimním období bezesporu zlepší i váš pohybový aparát a také paměť a snadné učení. Přidáte-li vhodné potravinové doplňky, pravděpodobně se zbavíte i bolestí zad a kloubů, které teď na konci zimy dovedou pěkně potrápit mnohé z nás.