Víno pro každou příležitost

19.04.2016 11:27

Červená vína z Moravy, bílá vína z Čech, je úplně jedno, které si vyberete, hlavně když chutná. Vzhledem k obsahu alkoholu je dobré si k vínům vzít i nějaké delikatesy, jako jsou různé druhy sýrů či oříšků. Lze si pořídit i degustační balíček, pokud nevíte pro který druh se rozhodnout, nebo dárkový balíček, který můžete darovat k jakékoli příležitosti.

Polosuché, suché, sladké – jak je vybrat?

Víno má v sobě obsažen zbytkový cukr, dle kterého se taktéž dělí. Polosuché víno obsahuje 4,1 – 12g zbytkového cukru a pije se nejčastěji. Je to taková zlatá střední cesta. Suché víno má obsah zbytkového cukru do 4 gramů včetně. Nad 12g zbytkového cukru se považují vína sladká.  Každému chutná něco jiného a proto je výběr tak pestrý. Někdo rád červená vína z Moravy i míchá, dělají se z nich různé koktejly či svařená vína. Na každou situaci lze najít nějaký druh vína z Francie.

Zajímavá cena vs. stáří

Většinou se koukáme na kvalitu daného bílá vína z Čech, ale několik z nás zajímá i cena, která je leckdy hodně vysoko. U vína z Moravy, u vína z Čech, ale i u Vín z Francie či Itálie platí, že čím vyšší cena za láhev, tím starší a lepší víno.

Historie vína

Prozatím nejstarší naleziště vinic nalezli archeologové v Arménii, kde údajně bylo víno už před 6100 lety.  Vinná réva byla rozšířena už ve starověkém Egyptě před 5 tisíci lety. Vína z Čech a vína z Moravy pěstovali už staří Keltové a později římští legionáři ve 2. století.

Etika k pití vína

Víno se nalévá do dvou třetin skleničky na stopce, přičemž sklenička se drží za stopku, abychom červené víno z Francie zbytečně neohřívali. Skleničkou mírně zakroužíme, abychom rozvinuli chuť, a přitom pozorujeme hustotu a zakalenost bílého vína z Čech.  Jako poslední na řadu přichází chuť vína. Tu zjistíme tak, že se mírně napijeme, poválíme doušek v ústech a pomalu ho necháváme sklouznout do hrdla.