Třinec- informace, které možná nevíte

13.12.2013 11:02

Třinec je od poloviny devatenáctého století významným hutním městem, ve kterém byly postupně budovány různé závody, zaměřené především na zpracování kovů. Dnes jsou zde převážně válcovny plechů. Pokud bychom si měli popsat umístění tohoto hornického města, nachází se vskutku nedaleko Ostravy, moravské to metropole a také metropole bývalého českého těžebního průmyslu. Ten dnes jak známo dosti upadá a není tomu jinak ani ve městě Třinec.

Třinec a turismus?

S turismem a ubytováním v Třinci to pochopitelně dosud není tak valné, ale to platí pro Moravskoslezský kraj obecně a zvláště pak pro oblasti, které byly ještě donedávna a koneckonců stále jsou smogovými ráji. Ale jistě se najdou velmi zajímavá místa. Tak například bývalý ostravský podnik je dnes jakýmsi skanzenem komunistické megavýroby, ovlivňované východními vzory jako je krásná a veliká matička rus. Obří hutní pece a opuštěné šachty mohou být podobným lákadlem pro dobrodruhy, jako například opuštěné atomové město Pripjať.

Kvalita života v Třinci

Přes všechny ty spíše mínusy spojené s těžbou a hutnictvím, je město Třinec možná pro někoho překvapivě jedním z nejlepších míst pro život, podle nejnovějších průzkumů našich statistických agentur, kde se například nedaleká Karviná umístila bezkonkurenčně na posledním místě. Je to důkazem, že i tento kraj a tato možná poněkud opomíjená část naší země se může rozvíjet, přesto, že chudoba a nezaměstnanost jsou zde alarmující.

Kam v Třinci vyrazit?

Pokud hovoříme o kulturních zajímavostech Třince, kterých mimochodem není vůbec pomálu, musíme zmínit malebný dřevěný kostelík v nedalekých Gutech, u kterého je také katolický hřbitov. Kostelík se vyznačuje tradičním štípaným šindelem a také velmi zajímavým a unikátním vnitřním kůrem, bohatě zdobeným a ve tvaru písmene L.

Zajímavý odkaz: Třinec inzerce

 

Autor: Dronte