Tradiční potraviny se vrací

10.12.2013 11:38

Do podvědomí českých občanů se stále více dostávají kvalitní tradiční potraviny, které pochází z přírodních domácích chovů a z výroby, která je velmi dobře kontrolovatelná. A jaké jsou hlavní důvody? Vzpomeňme si jen na nekvalitu a šizení ze strany některých polských dodavatelů, připomeňme si záplavu produktů pochybného původu, které jsou až podezřele levné, a které pochází z východu nebo z balkánských zemí. Často se jedná o potraviny, které se vyrábí masově a obsahují mnoho náhražek a pro tělo ne právě příznivých konzervantů. Velmi dobře si promyslete, jestli budete raději konzumovat levné, ale nekvalitní poživatiny, nebo zaručeně kvalitní fármářské potraviny od tuzemských zemědělců a výrobců.

Značka kvality

Pro snadnější orientaci se dnes potraviny označují různými značkami kvality. Může to být ověření pro domácí výrobky z kvalitních tuzemských surovin, nebo kupříkladu celoevropský certifikát pro potřeby Evropské unie. U českých potravin se nejčastěji setkáme s označením:

·         Česká kvalita

·         Český výrobek

·         Klasa

Je pravda, že těch značek kvality se již objevuje podezřele moc a někdy se dokonce nemusí jednat o maximální záruku jakosti. Nejlepší tak je dané potraviny ochutnat a vyzkoušet a sám si udělat úsudek. Značka kvality ještě nemusí být důvodem ke koupi dané potraviny, zvláště, když vám nechutná.

Biochovy mají zelenou

Základním předpokladem pro kvalitní maso a zemědělské komodity je chov a pěstování v souladu s přírodou a s využitím jedině ekologických postupů. Ty v sobě zahrnují negranulové krmení, volnost pohybu chovaných zvířat a také minimální použití průmyslových hnojiv. Stále více lidí si uvědomuje, že kvalitní české delikatesy, jako jsou ovocné marmelády nebo česká čokoláda poskytují lahodnou chuť a jsou zdravotně nezávadné. Stále více čechů se spoléhá na domácí zdroje.

Autor: Dronte