Ta pravá dovolená v Česku

12.05.2014 12:04

Stále více obyvatelů Česka konečně přichází na to, že vlastně nemusí vůbec jezdit nikam daleko za relaxem a dovolenou. Většina lidí již moře viděli a zjišťují, že k životu ho zase tolik nepotřebují. A důsledkem tohoto poznání je frekventovanější navštěvování krásných lokalit naší země. Skvělou dovolenou lze prožít za mnohem nižší cenu například na horách na Moravě. Ubytování Jeseníky pro vás bude snadnou záležitostí, a také levnější, než je tomu u horstev, které se nacházejí v Čechách. Jeseníky lákají krásnou a zachovalou přírodou a mnoha možnostmi vyžití, ať již adrenalinového, nebo více klidového. V jesenických lesích v okolí slavných Velkých Losin můžete:

·         Sbírat houby

·         Provozovat turistiku a cykloturistiku

·         Věnovat se horolezectví, paraglidingu, raftingu a dalším adrenalinovým zábavám

·         Odpočívat

·         Užívat si přírodních krás

·         Poznávat letitou a pohnutou historii- například jak to bylo s inkvizičními procesy

Relax a pohoda

Ne každý potřebuje vybití a spoustu sportu na své dovolené. Někteří lidé prostě milují spíše relax, ať již z důvodu vysokého pracovního zatížení, nebo to mají v povaze. V takovém případě jsou pro vás vhodné různé chatky Jeseníky, které jsou vyráběné ze dřeva a doslova vybízí k odpočinku. Ten může být samozřejmě do jisté míry aktivní. Dřevěnice jsou plně vybavené moderními vymoženostmi, a přesto vypadají rustikálně a cítíte se v nich velice příjemně.

Když je řeč o relaxu a zdraví, nemůžeme opomenout ani wellness hotely, kterých je v Jeseníkách již také víc než dost a dnes v podstatě nahrazují pobyt v lázních, tuto tradici našinců, která se jaksi vytrácí.

Aktivní dovolená v Jeseníkách

Pokud jste spíše akční typ a máte rádi sport ve všech podobách, vydejte se v Jeseníku na kolo, zaběhejte si po skvostné přírodě, věnujte se horolezectví nebo sjíždění řek v člunu. Těch možností je opravdu mnoho, nechybí ani některé méně tradiční zábavy, jako jsou zimní vycházky se sněžnicemi nebo letní lanová centra a různé sezónní akce. Těch je zde opravdu mnoho. Nechybí koncerty, divadelní vystoupení a také ukázky uměleckých předmětů.

Chalupy Jeseníky už volají. Zkuste taky příjemnou rodinnou pohodu dřevěných chatek, nebo využijte služeb některých místních vyhlášených hotelů a penzionů.

 

Autor: AdminAlfa