Strava pro sportovce

10.08.2014 08:55

Pokud člověk hodně a rád sportuje, měl by myslet především na to co jí. Aby tělo nestrádalo, je důležité při aktivním vyžití myslet taky na to, abychom doplnili všechno, co jsme vydali. Například proteiny, neboli bílkoviny a aminokyseliny jsou v lidském těle nepostradatelné a tedy velmi důležité. Je tedy potřeba přemýšlet, jak je správně doplňovat.

Se zápalem do toho

Pokud sportujete rádi, tak máte také velkou motivaci v tom, něco dokázat. V mnoha případech je ale nutné či alespoň vhodné pomoci si látkami, které podpoří Vaše tělo. Nehovoříme zde o žádných zakázaných látkách. Mluvíme zde o přírodních stimulujících látkách, které Vám napomohou. Tak zvaně Vás „nakopnou“ zase vpřed. Jde zde o stimulanty a iontové nápoje.

Mezi některé účinky stimulantů mohou patřit například zvýšená ostražitost, vědomí, bdělost, výdrž, produktivita, motivace a další. Iontové nápoje, nebo jinak energizéry, jsou také vhodné při vysoké zátěži. Tyto látky se podávají buď ve formě tablet, tyčinek či tekutiny.

Jak se stravovat při dietě

Dieta je častým tématem nejen u sportovců. Protože i při dietě je velmi důležité dodržovat veškeré zásady zdravého stravování, měli bychom přemýšlet, jak toho docílit. Pro sportovce je připravena velmi vyvážená strava. Často se jedná o různé koktejly. Náhrada stravy je vhodnou alternativou při redukční dietě.

Při dietách jsou vhodné také superpotraviny. Superpotravinyjsou potraviny a různé doplňky stravy, které mají vysoký podíl všech důležitých složek lidské potravy v přírodní formě. Patří sem například kakaové boby, mladý ječmen či semínka chia. Nejedná se o žádnou převratnou novinku. Takto se stravovali některé civilizace po staletí.

Neváhejte jíst vyváženě a zdravě

Pokud chcete jíst kvalitně, vyváženě a zdravě, využívat velmi kvalitní doplňky stravy, určitě neváhejte a navštivte e-shop s potravinovými doplňky. Mimo jiné zde na Vás čekají různé cereálie, vitamíny, tyčinky či kloubní výživy.

Autor: Jana Svobodová