Splňte si sen o létání s dronem

08.02.2016 10:09

Drony dnes zažívají velikou oblibu a je zřejmé, že v budoucnu budou plnit ještě více funkcí, než je tomu doposud. V současnosti se můžete setkat s drony pro začátečníky, ale také drony pro komerční účely, které jsou mnohem propracovanější, ale samozřejmě také mnohem dražší. Komerční drony známe například z armád a válek, kde jsou dnes již využívány nejen k získávání leteckých snímků, objevily se však i takové technologické návrhy, kdy se uvažuje u využití rc dronů namísto zásilkových služeb a poštovních doručovatelů.

Rozdělení dronů

Moderní drony mohou stát pár stovek, ale také pár set tisíc. Pokud hledáte drony pro děti, pak můžete začít například takzvanými mini nebo mikrokoptérami. Ty dosahují jen velmi malých rozměrů, většinou ale bohužel nevydrží tak dlouho ve vzduchu a proto s nimi bude kratší zábava.

Další kategorii pak již tvoří drony pro pokročilé, u těch můžeme spatřovat větší rozměry a nejen to. Také bývají běžně vybaveny kvalitní kamerou nebo alespoň fotoaparátem a dalšími technickými vylepšeními, která zkvalitní ovládání a samotný let.

A pak jsou zde drony pro profesionály, které pořídíte minimálně za pár desítek tisíc. Ale vyplatí se to. Tato pokročilá létající zařízení totiž mohou vydělávat peníze a dají se tedy využít k nejrůznějším komerčním účelům. Běžné využití je například při získávání leteckých snímků krajiny nebo zachycení významných událostí z ptačí perspektivy.

Příslušenství dronů

Příslušenství dronů není nikterak náročné a také se dobře skládají. U těch pro začátečníky to zvládne opravdu každý a montáž je v podstatě otázkou pár minut, případně již koupíte kvadrikoptéru či jinou koptéru složenou. Nezbytností je zde samozřejmě dálkové ovládání, které dnes již nabízí také možnost sledovat záběry z kamery umístěné na létajícím dronu.

Elektrické drony by nelétaly bez baterie, u některých modelů se pak vyplatí zakoupit alespoň dva kusy, abyste si mohly užívat delší zábavu při létání. Když pak používáte drony s kamerou, můžete získat skutečně nevšední snímky a záběry.

Drony na dálkové ovládání vám umožní splnit si alespoň částečně sen o létání, který je nepochybně snem mnoha lidí již dlouhá tisíciletí.