Smartphony jsou opravdu chytré

22.10.2015 10:16

Současné smartphony toho umí opravdu hodně a stále více lidí sází na tyto malé počítače, které již zdaleka nejsou jen obyčejnými telefony. Možná se ptáte i vy, proč si takový chytrý telefon koupit. Těch důvodů je hned několik, tak si je alespoň trochu naznačme.

Spousta aplikací do moderních telefonů

Například oblíbené telefony Apple umožňují používat různé aplikace. Ty slouží k usnadnění každodenních činností a můžete si je stáhnout přímo z obchodu této společnosti, a samozřejmě přímo do svého telefonu. Stahování aplikací na smartphone je dnes i na telefonech poměrně snadné, zvláště pokud hovoříme o moderních propojených obchodech, související s danou značkou. Takto můžete do svého telefonu HTC či jiné značky, vložit například kalendář, widgety a obrázky, aplikace na úpravu videí a fotek, kalkulačku, ale také mnohem náročnější kancelářské aplikace.

Oblíbené značky chytrých telefonů

Na poli chytrých telefonů dnes vedou jednoznačně přístroje Apple, ovšem také smartphony Samsung si najdou spoustu příznivců. Mimochodem tato značka patří jednoznačně k nejoblíbenější v České republice. Podobně je to také se smartphony LG, nebo chytrými telefony Sony. Tyto značky jsou poněkud levnější než výrobky Apple, přitom mnohdy nabízí zcela stejné nebo podobné funkce.

Platformy a systémy

U každého chytrého telefonu je základem a nezbytností operační systém, neboli platforma, na které takový přístroj pracuje. Platformy pro smartphony, které lze považovat za nejvíce používané jsou:

·         Android

·         iOS

·         Windows

Ještě mnohem více zábavy

Je toho ale mnohem více, co dokážou smartphony. Jak jsme již naznačili, mnohdy umí nahradit mnohem rozměrnější notebook, na cestách oceníte také možnost zahrát si hry. Ty se dají zdarma nebo za peníze stáhnout přímo do mobilu. Dnešní hry na smartphone již nabízí skvělé grafické zpracování a výtečnou hratelnost. Tak se bavte, ale také pracujte se svým chytrým telefonem.