Samonivelační podlaha a její výhody

18.06.2014 12:08

Už dávno jsou pryč ty časy, kdy se musela betonová podlaha ještě nějak dodatečně upravovat. Jednalo se o různé vibrování, pěchování a dusání, což znamenalo jen náklady a práci navíc. Dnes už se naštěstí objevily také betonové podlahy, které toto nevyžadují. Jsou to podlahy samonivelační.

První výhodu, tedy absenci nutnosti dodatečných úprav, bychom tedy měli. Těch plusů je ale mohem víc.

Kladení na izolaci

Oceníte také možnost kladení této betonové podlahy rovnou na izolaci, ať již se jedná o tepelnou nebo protihlukovou. Samonivelační podlaha nebývá v drtivé většině případů spojená s podkladovou vrstvou, což rovněž přináší různé výhody a cenovou úsporu. Také se dosahuje snáze roviny.

Garance od výrobce

Co je skvělé, je fakt, že kvalitu použitého materiálu výroby musí garantovat již samotný primární výrobce. To znamená, že budete mít v podstatě jistotu, a samozřejmě i možnost reklamace, v případě, že nebude vaše samonivelační podlaha splňovat některé podmínky na trvanlivost. Celkový tlak tohoto typu moderní podlahy je rovněž o dost nižší, čímž se tolik nezatěžuje podklad. Toto oceníte zvláště v panelových zástavbách, kde na sebe navazují patra, a celá konstrukce by neměla být přetěžována.

Pórovitost

Díky pórovitosti jsou samonivelační betonové podlahy mnohem lepším izolátorem hluku a také tepla. Je zde větší obsah vzduchových kapilár, které jsou přirozeným izolačním prostorem. Znamená to sice celkově větší objem, ovšem jedná se o nepatrný rozdíl- asi 15%. To neznamená, že by byla samonivelační podlaha těžší. Naopak její váha je oproti klasické betonové podlaze.

Lepší cena

Na rozdíl od starších typů betonových podlah, nabízí ty samonivelační celkovou úsporu při instalaci. Položení je také rychlejší, takže ušetříte nejen domácí rozpočet, ale i nervový systém.