RC modely dnes frčí

23.07.2014 11:34

V dnešní době jsou velkým hitem mezi hračkami nejen pro děti, ale také pro dospělé RC modely. Dají se totiž ovládat a dá se s nimi zažít spousta zábavy. Jsou vhodné pro milovníky různých modelů, můžete si je sami složit, ale také se dají zakoupit v již zkompletované podobě.

Tyto moderní modely na dálkové ovládání jsou dokonalým dárkem pro malé chlapce i dívky. Ti se s nimi naučí koordinaci a soustředění a ještě se výtečně pobaví.

Auta

RC modely aut, tam je to jasné, stačí si jen vzpomenout na svá mladá léta, kdy jste se po dvorku proháněli s autíčkem na dálkové ovládání. Trocha nostalgie neuškodí. Dnešní modely RC se výborně ovládají pomocí rádio signálu, který může mít až překvapivě velký dosah, se svým autem tak můžete jezdit i do větších vzdáleností. Nechybí terénní i závodní auta, každý si může vybrat to své oblíbené.

Vrtulníky

Možná největší oblibu si získaly RC modely vrtulníků, které jsou dnes již nabízené také za velmi výhodné ceny, v základním provedení, které je ovšem plně funkční, ale také v propracovaných verzích. Vrtulníky jsou vhodné i do menších prostor, kde se s nimi dají dělat doslova divy. Naučte se je dokonale ovládat a můžete se pak svými dovednostmi pochlubit třeba přátelům.

RC vrtulníky to jsou ovšem také quadrikoptéry. Možná jste již o nich slyšeli, jak se ve státech používají k roznášce pošty, to je ovšem zatím spíše píseň budoucnosti. Vy si však takový vrtulník se čtyřmi motory můžete vyzkoušet už nyní a třeba tak potají nakouknout k sousedovi na dvorek. Kvadrikoptéra je dokonalým nosným zařízením pro kameru a záběry, které získáte z ptačí perspektivy, doslova nadchnou.

RC letadla

RC letadla jsou na rozdíl od vrtulníků poněkud náročnější na prostor. Vyžadují otevřené prostranství a také více umu pilota, který třímá v ruce dálkové ovládání. Ovšem i zde se při troše cviku dá dosáhnout mistrovství.