Přiveďte do své koupelny denní světlo

28.08.2015 11:22

I když se to může na první pohled zdát neuvěřitelné, promyšlenou rekonstrukcí bytu můžete denní světlo přivést i do koupelny panelákového bytu. A to i v případě, že nemáte v úmyslu nijak zvlášť hýbat příčkami. Staré umakartové jádro musí samozřejmě zmizet, a pokud kápnete na kvalitního interiérového návrháře, budete překvapeni, že změnit dispozice bytu, především s ohledem na koupelnu, nemusí být zdaleka tak složité, jak by to na první pohled mohlo vypadat. Neznamená to, že ve vaší koupelně bude trůnit přímo okno, ale denní světlo, přicházející z kuchyňského okna se také počítá. Takové mytí rukou, ruční přepírání a další běžné úkony se pak mohou obejít bez toho, abyste museli rozsvěcovat. A pokud si na koupelně, koupelnovém nábytku, obkladech, dlažbě do koupelny, vodovodních bateriích a dalších zařizovacích předmětech dáte záležet, bude pohled do koupelnového prostoru přinejmenším příjemný.

Pokud vlastníte dostatečné velké prostory, dopřejte si prostornou koupelnu

Pokud stavíte či rekonstruujete rodinný dům, co se koupelny týče, místem nešetřete. Dopřejte si luxus vany i sprchového koutu. Vždyť není nad rychlou a osvěžující ranní sprchu a uklidňující večerní koupel. Vzhledem k image vašeho obydlí pouvažujte o retro koupelně, protože právě její kouzlo dávných časů může velmi výrazně přispívat k odbourávání stresu po celodenním pracovním maratonu.

I maličkosti hrají důležitou roli

Když stavíme nebo rekonstruujeme koupelnu, často řešíme kromě prostoru a základní sanity obklady do koupelny, sprchové zástěny, sprchové vaničky a další neméně důležité věci, mnohdy však opomineme koupelnové doplňky. Přitom i ty hrají velmi důležitou roli, abychom se v daném prostoru dobře cítili a měli vždy po ruce vše potřebné. Vždyť útulné prostředí je přímo předurčeno k tomu pravému odpočinku.