Ploty, pletivo, oplocení a vše, co k tomu patří

12.02.2015 09:12

Máte na zahradě bazén?  Nebo jen zkrátka potřebujete oplotit celý váš dům a to efektivně i esteticky? Zabezpečení je asi v tomto případě nejvhodnější slovo. Nikdo z nás by asi nechtěl, aby nám sousedi koukali, co zrovna děláme anebo k nám někdo jen tak chodil. A další věcí, je vymezení prostoru kvalitním oplocením, kam až dosahuje rozloha vašeho domu.

Nejrůznější ploty a pletiva

V široké nabídce plotů a pletiv si každý najde přesně to, co hledá a potřebuje. První, co se hodí především pro zahrádkáře a malé zemědělce jsou poplastovaná pletiva. Samozřejmě se poplastované pletivo PVC hodí i kolem vašeho domu, která lze využít jako provizorní, než si dostavíte například kamenný. Pozinkované pletivo je dalším druhem pletiva, který využijí především sadaři a zemědělská družstva. Vyznačuje se vysokou životností, odolností a hlavně dostupnou cenou. Pokud vlastníte zvířátka, jako jsou slepice, ovce anebo i něco většího, bude se vám jistě hodit oborové pletivo. Tento produkt slouží k bezstarostné a nenáročné funkci oplocení zvířat nebo vymezení chráněných prostorů.

Další díly a příslušenství

Máte doma poplastové pletivo PVC?  Tak to jistě budete potřebovat sloupky k tomuto pletivu, protože bez nich v podstatě nelze kvalitně plot postavit. Sloupky poplastované PVC slouží především k tomu, aby plot stál stabilně. Další šikovnou věcí jsou podhrabové desky, které jsou vyrobené z betonu a slouží jako náhrada za betonové podezdívky. Díky tomu budete mít celou instalaci pletiv za krátkou dobu a odpadne vám nepříjemná práce v podobě betonování.

 Pokud byste hledali něco opravdu hezkého a estetického, jsou v nabídce okrasná pletiva poplastovaná. Nejenom, že vám budou dělat radost na zahrádce, ale také ochrání květiny nebo stromky. Díky okrasnému pletivu již nikdy nebudete mít zničené květiny a stromky. Toto pletivo může být jak přízemní, tak i do výšky například pro stromy, které byste chtěli chránit proti kočkám.