Satelitní příjem

03.09.2013 11:56

Satelitní komplet do každé domácnosti

Při přechodu na digitální vysílání se řada majitelů pozemních antén a zastaralých přístrojů rozhodla neinvestovat do pozemního vysílání a zvolila si satelitní, které má řadu předností. Při volbě satelitního příjmu máte možnost přepínat mezi více jak dvaceti českými a slovenskými televizními programy a stovky zahraničních televizních programů pouze za poplatek související s údržbou zákaznické linky u CS linka <a href="https://www.eltasat.cz/dekodovaci-karty/skylink/" title="Skylink karty">Skylink. Navíc je možné k satelitnímu kompletu přikoupit placené prémiové stanice.

U satelitního vysílání se v digitální kvalitě přijímá nejen obrazu, ale i zvuk, to vše navíc ve vysokém rozlišení. Nejjednodušší cestou k satelitnímu vysílání je soubor všech potřebných částí, takzvaný satelitní komplet. Ten se obvykle skládá z paraboly, konvertoru, F konektoru a koaxiálu, karty pro dekódování programů a samozřejmě mozku - satelitního přijímače.

Parabola má klasický kruhový konkávní tvar a je považována za symbol satelitního vysílání. Velikostí paraboly je dán počet družic, které bude možné vyhledat (větší průměr zajistí více programů). Za mozek každého satelitního kompletu je považován satelitní přijímač, který převádí zachycený signál z paraboly na analogovou podobu. Pro tento převod je v satelitním přijímači umístěn dekodér na přístupové kartě, bez které nelze přijímat standardní české televizní programy.

V internetových a kamenných obchodech je možné zakoupit <a href="https://www.eltasat.cz/satelitni-komplety/" title="Satelitní komplety">satelitní komplety</a> s analogovým satelitním přijímačem určené zejména pro starší televizory. Dále pak satelitní komplety s digitálním satelitním přijímačem umožňující příjem pořadů ve vysokém rozlišení.

 

Autor: Petr Jakubec