Navštivte zubní ordinaci v Praze včas

25.05.2015 16:33

Pokud patříte mezi ty, kteří zanedbávají své lehce zanícené, krvácející dásně, protože vás nic nebolí, děláte chybu. V této chvíli se ještě může zdát naprosto bezpředmětné hovořit o zubních implantátech.

Představte si však člověka, který má v ústech (třeba jen) zbývajících dvacet zubů a kolem nich zánět, který sahá do hloubky cca půl centimetru. Sečteno, podtrženo - je to 30 cm2 nemocné, zanícené tkáně!

Pokud byste měli tak velkou zanícenou ránu na noze, pravděpodobně byste s ní spěchali do nemocnice, v ústech ji však mnozí lidé dlouho neřeší a zubní kliniku Praha nenavštíví.

Měli byste vědět, že za běžné krvácení dásní si může každý sám (výjimku tvoří celkové stavy spojené se zvýšeným krvácením).

Zánět dásní nepodceňujte

Při parodontologické vyšetření v zubní ordinaci Praha by zdravé dásně neměly krvácet. Pokud krvácejí, je to první příznak zánětu dásní. Zánět způsobují bakterie, které se nacházejí v měkkém povlaku. Je to tedy jasný ukazatel, že si špatně čistíte zuby (neodstraňujete plak).

Pokud dáseň krvácí při čištění mezizubního prostoru, není třeba se ničeho obávat, ale je třeba směle pokračovat v pravidelném čištění (jak vás naučí na dentální hygieně v Praze). Uvidíte, že do týdne krvácení zmizí. Právě to pro vás bude signálem, že si zuby čistíte správně.

Krvácení jen na jednom místě může způsobit i nevhodně zhotovená plomba, či umělá korunka. Neodstraněný povlak časem ztvrdne, vytvoří se zubní kámen, který rovněž může dráždit dásně. Neváhejte a pomoz hledejte u stomatologa v Praze.

Léčba zánětu dásní

Prvním krokem je profesionální zubní hygiena v ambulanci u zubaře v Praze a druhým důsledné dodržování zásad čištění zubů. Běžné krvácení dásní se dá odstranit správnou technikou čištění zubů, čištěním mezizubního prostoru, použitím měkkého kartáčku a vhodné pasty.