Moderní domov nejen pro geeky

11.04.2017 09:12

Každý den pracujeme s technickými vymoženostmi jako je počítač, notebook nebo smartphone (chytrý telefon). Proč si tedy ze svého vlastního domova neuděláme chytrou domácnost? Jak moc by nám to usnadnilo život, netřeba rozepisovat. Taková chytrá zásuvka nebo chytrý vypínač, který ovládáte svým telefonem, vám pomůže nastavit čas, za jak dlouho se sám vypne, a vy tedy nemusíte tedy nikam vstávat. Dálkové ovládání domácnosti dokáže ušetřit spoustu starostí. Chytrý vypínač pomůže v ušetření několika set korun ročně jen tím, že nemusíte svítit na plno, pokud to zrovna není potřeba. Různými chytrými dálkovými ovladači můžete světlo ztlumit. Bezdrátový vypínač se dá použít do každé místnosti, a pokud nevíte, jestli jste v dané místnosti zhasli, můžete to bezdrátovým vypínačem zkontrolovat a popřípadě zhasnout.

Domácnost ovládaná dálkově

Domácí automatizace již není obrázek ze sci-fi filmu, ale realita dnešních dní. Přeci jen téměř každý z nás vlastní chytrý mobilní telefon, kterým se dnes dá ovládat mnoho věcí, jako příklad chytré hodinky.  Pořídit si inteligentní dům, není jen pro ´horních deset tisíc´, zařídit si ho může každý. Detektor plynu je celkem důležitá ochrana a chytří lidé, chránící svůj život detektor plynu již doma mají.  Další věcí z chytré domácnosti, kterou by si měl pořídit každý, kdo vlastní kotel na tuhá či jiná paliva, je detektor kouře. Domácí automatizace nejsou jen tyto dva příklady, ale i bezdrátový alarm, GSM alarm, chytrý vypínač a chytrá zásuvka, které si nastavíte dle potřeby.

Alarmy

Pokud se řekne bezdrátový alarm, téměř všichni si představí zvonek od dveří. Jenže to není tak docela pravda. Bezdrátový alarm se dá klidně použít i jako ochrana majetku před nebezpečnými živly, obohacujícími se na náš úkor. Na podobném principu funguje i GSM alarm, který ale nemusí být jen k ochraně majetku před zloději, ale i k ochraně zdraví.