Luxusní kravaty vám budou slušet

20.08.2015 12:48

Nezbytnou součástí pánského obleku do společnosti jsou klasické kravaty. Už ve středověku nosili muži šátky okolo krku, ze kterých se časem vyvinuly vázanky dnešní podoby. Už tehdy byly žádané luxusnější materiály jako bavlna nebo hedvábí. Na královském dvoře existoval kravatiér, který měl za úkol pomáhat mužům kravaty vázat. Od 19.století se už podoba kravat moc nemělnila, a dodnes se vážou do už tehdy typického uzlu.

Hedvábné kravaty jsou sázkou na jistotu

Navrhování kravat dnes patří k práci mnoha předních světových návrhářů. Projevují se trendy v barvách, vzorech, střizích i materiálech. Dokonce i uzel lze uvázat různě. Žádané vždy byly a budou luxusní kravaty z hedvábí, ať už toho pravého, nebo umělého. Vypadají skvěle a mnoho toho vydrží. K pánským doplňkům do společnosti, které mohou outfit obměnit a ozvláštnit, patří také ozdobné kapesníčky a motýlky.

Módní úzké kravaty vám budou slušet

Kravaty nepodléhají módním trendům tak výrazně, jako jiné kousky oblečení. Běžný zákazník pozná rozdíly především v délkách a šířkách kravat. V módě jsou dnes totiž především úzké kravaty. Sluší mužům každého věku, ale především těm vysportovaným a štíhlým. Zvýrazní a prodlouží postavu, navíc vypadají mladistvě. Elegantně vypadají především vínové, antracitové, černé nebo tmavě modré úzké kravaty, které se také snadno kombinují s košilemi a obleky. Pro velmi formální události si ale raději vezměte kravatu klasickou, a pokud bude černá, vedle rozhodně nešlápnete.

Kravaty pro dospělé i děti

V některých firmách je nutno nosit reklamní kravaty s logem, jakou součást stejnokrojů. Některé jsou ale tak pěkné, že je muži nosí i v civilu. Hodí se i jako dárek klientům a obchodním partnerům. Pro různé příležitosti se vyrábějí i dětské kravaty. Pokud se chystáte s dětmi na nějakou společenskou událost, určitě širokou nabídku barev a vzorů uvítáte.