Lipno

21.01.2014 12:48

Vodní nádrž Lipno je situována v jižních Čechách a patří k našim největším. Každý rok se zde sjíždí velká kvanta českých turistů a milovníků vody. Ale nechybí ani ti zahraniční. Především pak v letních měsících je zde množství atrakcí a příležitostí jak si letní prázdniny opravdu užít. Nalézt v Lipnu ubytování není také zase tak těžké, ceny se zde pohybují od 300 korun za noc, záleží zda zvolíte domky a chatky přímo u vodního zdroje, nebo se raději spolehnete na pohodlnější ubytování přímo v Lipnu nad Vltavou.

Apartmány Lipno umožňují samozřejmě lepší přístup k obchodům a restauracím, kterých je v tomto malebném městě opravdu dostatek.

Vodní sporty na Lipenské nádrži

Rozhodli jste se, že svou letošní dovolenou strávíte právě v této krásné lokalitě, která má v naší zemi velkou tradici? Pokud ano, připravte se na množství zábavy, především pak ve spojení s vodními sporty. Jejich nabídka je věru dostatečná, můžete vyzkoušet: windsurfing, vodní lyžování, yachting, skútr, ale také rybaření a další vodní sporty. Lipno je plné ryb, pro rybáře skutečný ráj. Zdejší voda se v současnosti vyznačuje dobrou kvalitou, tak se nebojte zde koupat a pořádně si zaplavat.

V blízkém okolí nechybí ani aquapark, kde si užijí malá dítka, ale „vyblbnou“ se rovněž dospělí.

Suché sporty

Mezi suché sporty, které lze provozovat v okolí Lipenské přehrady patří golf, tenis, cyklistika, bowling, bobová dráha, horolezectví a mnohé další akční zábavy, které nemusí být vždy placené.

Čeká na vás zdejší krásná příroda a lesy plné hub. V letním období si tedy také zahoubaříte. Pěší turistika je další zdravou možností jak si užívat zdejších krás a to zcela zadarmo.

A co v zimě?

Možná jste dosud nebyli informováni o tom, že na Lipenské nádrži a v jejím okolí se dá strávit také příjemná zimní dovolená, plná bílé zábavy. Vyzkoušíte si třeba adrenalinovou jízdu na bruslích na zamrzlé nádrži nebo dokonce některé velmi nezvyklé sporty, jako je jízda s psím spřežením. Pro turisty jsou výborné procházky se sněžnicemi.

Vyrazte na Lipno s celou rodinou, zvolte pronájem apartnámu Lipno a užívejte si nejlepší prázdniny, ať už v létě nebo v zimě.