Levně a šetrně s LPG

30.11.2015 18:05

Už vás nebaví platit vysoké účty za každou návštěvu benzinové pumpy? Přestavba na LPG u vašeho vozu je v tom případě tím správným řešením. Řekněte stop ne levným provozním nákladům a naučte se jezdit ekonomicky. Montáž LPG vybavení do vašeho vozu nezabere mnoho času a vězte, že jí nebudete litovat.

Úspora financí

Pokud se rozhodnete vsadit na kartu s pohonem, bude to pro vás znamenat výrazné změny ve vaší peněžence. Ačkoliv existují jisté počáteční náklady, návratnost této investice je rychlá. Vzhledem k až polovičním cenám plynových pohonných hmot oproti benzinu, se váš rozpočet bude po přestavbě LPG velmi rychle vyrovnávat. Zároveň se vám bude jezdit pohodlněji, ať již plánujete přestavbu diesel na LPG či benzinového motoru, svoji nádrž nebudete muset plnit tak často.

Ekologická stopa

Pokud jste zastánci ekologie a šetrnosti k životnímu prostředí, i pro vás je řešení montáže LPG systému vhodné. Vypouštění škodlivých výparů z výfuku do ovzduší se zde v žádném případě nekoná. Při LPG přestavbách se do vozů instalují LPG filtry, které mimo ochrany životní prostředí slouží také ke snižování opotřebování motoru. Pozitivní zprávou je i fakt, že vozidla, jezdící na alternativní pohon, kterým LPG je, jsou osvobozena od silniční daně.

Jezdíme bezpečně

Mezi problematiky neznalými jedinci často panují názory, že automobily, které prošly přestavbou na LPG, představují pro své uživatele nějaké nebezpečí. Paradoxní pravdou však je, že takový automobil je ve skutečnosti bezpečnější nežli ten benzinem poháněný. Obávat se tedy v žádném případě nemusíte. Nádrž automobilu, který si necháte přestavit, se vyrábí ze silné oceli, která zaručuje bezpečí vaše i vašeho vozu, zároveň je v ní instalován odvětrávací systém, který explozi pomáhá zabraňovat. Pravděpodobnost, že vybuchne, je ze statistického hlediska velmi nízká.