Kupujete nový kávovar?

19.10.2014 11:30

Připravujete se na koupi nového kávovaru a nevíte tak trochu kde vybírat a jak vybírat? Tak nejprve si uveďme jakési základní rozdělení, díky kterému si uděláte poněkud jasnější představu o kvalitách, kapacitě a také použitelnosti. Zrnková káva si rozhodně vyžaduje dostatek správné péče a dokonalou přípravu. Každý má své postupy, ale dobrý kávovar je vždy přece jenom základním předpokladem.

Základní typy kávovarů

Prvním typem jsou základní nebo chcete-li klasické kávovary, které v sobě snoubí dobrou cenu a přitom velmi kvalitní přípravu kávy. Výsledkem pro vás bude lahodný mok, který vám bude chutnat.

Dále se můžeme setkat také s miniaturizovanými kávovary, které se hodí zejména do menších interiérů domácností a dokážou ušetřit spoustu místa. Jsou stylové a využijete je zejména doma, spíše k občasné konzumaci kávy, nejsou příliš vhodné do náročnějších provozů, tedy kaváren.

Protipólem jsou velkokapacitní kávovary, které jsou naopak rozměrné a umožňují přípravu většího množství kávy, při čemž ovšem šetří energii. Hodí se především do kaváren a kuchyní restaurací, jsou dokonalým profesionálním přístrojem na přípravu lahodného nápoje, který si oblíbilo tolik lidí.

To nejlepší

Tím nejlepším jsou prémiové kávovary, vybavené mnoha funkcemi, s přehledným displejem i snadným ovládáním. U těch si ovšem trošku připlatíte. Záleží jen na vás, kolik jste ochotni investovat, ovšem v tomto případě si připravte více než 50 tisíc. Ale pak to stojí za to.

Jura a další výrobci

Při nákupu nového kávovaru se samozřejmě zaměřte na takového výrobce, který má své zkušenosti s výrobou přístrojů na kávu a doplňků stolování a své produkty nabízí klientům a zákazníkům již velmi dlouho, přičemž reference jsou v drtivé většině kladné.

Přesně takovou společností je Jura. Kávovary Jura jsou nejen vysoce výkonné, ale také mají krásný design a styl, který se hodí do každého interiéru kavárny i domácnosti.