Kitingu se nemusíte obávat

07.01.2015 12:41

Myslíte si, že kiting nebo také kiteboarding je pouze zábavou a sportem adrenalinových bláznů? Není tomu tak, naštěstí si s kite drakem či křídlem může užívat naprosto každý, klidně celá rodina. Tato pomůcka je vhodná i pro děti, a pokud zvolíte správnou velikost, jedná se vlastně o klasického létajícího draka. S tím se dá užít spousta zábavy a ještě slouží k posílení svalů. Musíte ho totiž ovládat, což vyžaduje určité vypjetí a práci.

Drak jako pohon

Jako posilovací pomůcku spojenou s radostí a dostatkem pohybu, mohou draka využít také dospělí. I z této fitness disciplíny se stává hit a není divu. Takovéto spojení pohybu na čerstvém vzduchu s posilováním jen tak nenajdete. Další možností pak je použít draka ve spojení s prknem, kdy se stane jakýmsi přídavným pohonem. Ten lze využít na vodě, na sněhu i na jiných površích. Stačí vám jen vhodný vítr a trocha té trpělivosti, po čase se třeba naučíte z menších skoků učinit celé polety.

Draci na horách

Milujete hory? Pak si pořiďte ke snowboardovému prknu nebo lyžím také létajícího draka, nebo také powerkite, který vám pomůže k lepším skokům a zpestří ježdění. Zkušení jezdci dokážou létat i přes 50 metrů daleko a nějakých 20 metrů vysoko. Při pohledu na tyto akrobatické kousky se vám bude tajit dech a budete toužit po tom, také umět takhle poletovat. Co je skvělé, k létání nebudete potřebovat skoro žádnou energii, tedy vyjma té vlastní.

Alternativou pro snowboard a pro letní období jsou mountain boardy, což jsou jakási prkna na kolečkách. Dají se s nimi jen tak sjíždět kopce nebo skákat a z každého skoku učinit let- jak jinak s létajícím kite drakem.

Vodní drak

A pak jsou zde také kite draci, kteří se dokonale hodí k vodě, nebo rovnou na vodu. Můžete pořídit plážový kite nebo rovnou použít draka pro tažení a jízdu na vlnách. Běžně takto jezdí a poletují majitelé surfů, ale také wakeboardů.