Kde využít jaká vrata?

27.06.2014 11:28

Vrata a brány v nejrůznějších provedeních jsou vždy uzpůsobena tak, aby plnila určitou funkci a také se dokonale hodila do daného prostředí. Každý typ, každý model využijete jinde. Někdy se jedná o pouhé rozdíly v rozměrech, jindy o zcela jiný typ posuvných bran a zařízení k nim náležející.

V domácnosti, u domu

Posuvná vrata a pohony pro posuvné brány se stávají stále častěji nedílnou součástí našich domácností a jsou mnohdy tím prvním, co spatří návštěvy, které k nám zavítaly. Uzpůsobte svou vstupní branku či bránu tak, aby měla styl a lákala nové i staré známé návštěvníky. Jedná se o reprezentativní součást každého domu a jeho okolí, proto především využijte celkový koncept a novou bránu zasaďte do vhodného prostoru, tak aby byl snadný příjezd.

U svého domku volte přece jenom méně nápadné brány, může se jednat o pojezdové, zásuvné i křídlové, ale hitem jsou třeba brány s uměleckým kováním. Moderna přináší také mnoho dalších zdobných prvků, které rovněž oceníte.

Doma vede spíše lehkost a stylový design moderních materiálů, jak je třeba hliník, nebo vhodné plasty. U garážových domácích vrat můžete dokonce použít i různé způsoby izolace, což jen zvýší vaši úsporu energie v celém domě.

Ve firmě

Garážová vrata a pohony pro garážová vrata, posuvná vrata, vrata křídlová i další modely a doplňky k nim využijete samo sebou také ve společnosti, kde navíc zajišťují maximální bezpečnost a ochranu majetku. Ta je u kvalitní moderní brány jedním z hlavních přínosů. Přece jenom nejsou jen prostým vstupem, nebo estetickým doplňkem oplocení. Ve firmách se dnes velmi hojně využívají posuvné brány, které šetří místo a často také čas, neboť jsou vybaveny dálkovým ovládáním nebo čidlem.

Firemní brány jsou na rozdíl od těch domácích masivnější a bývají ovládány z vrátnice, pracovníkem ostrahy, který má vše pod kontrolou. K takovým účelům se však využívají také speciální parkovací zábrany a také bezpečnostní závory, zajišťující plynulý a přehledný vstup osob do objektu.

 

Autor: AdminAlfa