Karlovarská čokoláda je ta nejčokoládovější

11.04.2015 11:19

Čokoláda je jedním z největších pokušení, jaké si člověk může představit. Nechte omámit své smysly nevšední kvalitou nejčokoládovější čokolády na světě s neodolatelnou lahodnou chutí.

Vstupte do fantastického čokoládového světa, pochutnávejte si.

Co možná nevíte

●        Čokoláda si získala obrovskou popularitu během vlády francouzského krále Ludvíka XIV. V té době bylo pití lahodné čokolády módním trendem - bylo "in".

●        Casanova nazýval čokoládu elixírem lásky.

●        Vědci tvrdí, že čokoláda stimuluje vylučování endorfinů - "hormonů štěstí".

A tak bychom mohli pokračovat dále a dále.

Nevěřte odpůrcům čokolády

Nenechte si nahnat strach odpůrci, kteří se vás snaží přesvědčit, že vše příjemné, včetně občasného mlsání čokolády, je škodlivé. I chutné a maximálně oblíbené potraviny (nejen ty prvoplánově “zdravé”) mohou být k užitku. Co dokáže čokoláda:

●        snížit krevní tlak

Pokud máte vysoký krevní tlak, mohla by být čokoláda součástí arzenálu v boji proti němu. Je prokázáno, že flavonoidy obsažené v kakau, pomáhají vyrovnávat a optimalizovat krevní tlak. Je však důležité sáhnout po kvalitní čokoládě, jak potvrdily četné výzkumy lékařů.

●        prokrvit mozek

Konzumace kvalitní čokolády zlepšuje prokrvení mozku. Výzkumy potvrzují, že během dvou až tří hodin po konzumaci čokolády byly díky působení flavonoidů klíčové části mozku výrazně prokrvenější.

Dobrá zpráva pro každého, koho čeká náročný den v práci, či při studiu. Toto prokrvení mozku podle vědců může navíc zpomalit stárnutí mozku.

Pozor na to, jakou čokoládu jíte!

Ne každá čokoláda je zdraví prospěšná. Přesto má každý z vás právo si čas od času zahřešit a nehledat v tomto úžasném mlsu pouze pozitivní zdravotní účinky.

Pro své zdraví však raději sáhněte po tmavé čokoládě s vysokým obsahem kvalitního kakaa, aby se pochoutka nestala pouze zdrojem kalorií, zbytečných cukrů a obrovského množství tuků.  Karlovarská čokoláda, která se vyrábí z těch nejlepších surovin a je vylepšená Belgickou recepturou, je ta pravá.