Moravský kras

21.08.2013 18:55

Ještě jste nenavštívili Moravský kras?

Jak je jistě mnohým známo, město Blansko bývá často přezdíváno bránou Moravského krasu. Tak se není čemu divit, že se stává cílem mnoha návštěvníků jednak díky zajímavostem samotného města, ale také právě kvůli přilehlé chráněné krajinné oblasti.

Blansko

Město Blansko vyniká několika zajímavými kulturními památkami, za zmínku stojí zajisté blanenský zámek, ve kterém se nachází muzeum, a který je obklopen zámeckým parkem. Zajímavou raritou města Blanska je dřevěný kostelík. Ten byl do Blanska přivezen roku 1936 až z Podkarpatské Rusi. V blízkém okolí města se také nachází několik zřícenin hradů. Z přírodních památek je samozřejmě největším lákadlem výše zmiňovaný Moravský kras. Ten svým návštěvníkům nabízí rozmanité přírodní úkazy. K nejčastěji navštěvovaným atraktivitám této chráněné krajinné oblasti patří jeskyně. V současné době je veřejnosti přístupných celkem pět jeskyní, a to konkrétně jeskyně Balcarka, Kateřinská jeskyně, Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a Sloupsko-šošůvské jeskyně. Kromě jeskyní si mohou návštěvníci prohlédnout propast Macocha či využít některou ze zbudovaných stezek.

Atraktivní ubytování

Výše uvedené atraktivity jsou jen základním výčtem míst, kam se je možné v Blansku a jeho okolí podívat. V této oblasti se tedy určitě vyplatí zůstat po několik dní. Pro vícedenní návštěvníky se nabízí široká nabídka zde: https://www.pensionkarst.cz/. Turisté se mohou ubytovat buď v některém z blanenských hotelů či v některém z mnoha penzionů, které se na území tohoto města nacházejí. Pokud si návštěvníci nepřejí bydlet přímo v Blansku, mohou si najít další možnosti: https://www.penzion-macocha.cz/, tedy ubytování v nějaké obci, která se na území této chráněné krajinné oblasti nachází. Odtud mohou bez problému každý den podnikat výlet, ať již pěšky, na kole nebo automobilem.

 

Autor: Petr Fiala