Jakou vybrat petrolejovou lampu?

30.01.2015 12:56

Chcete si do svého domečku nebo na chatu pořídit petrolejovou lampu? Pak si jistě položíte otázku, podle čeho vybírat. Těch faktorů je více, správný typ musíte volit podle prostoru, nároků na spotřebu a intenzitu svícení, záleží také na tom, jaké budete používat příslušenství pro petrolejové lampy. Popišme si zde základní typy tohoto typu svícení, které se může zdát na první pohled zastaralé, ale rozhodně tomu tak není. Naopak, lampy využívající petrolej, jsou v poslední době stále více v kurzu.

Dekorativní lampy

Pokud potřebujete takovou lampu, která dodá vašemu interiéru kouzlo, krásu a inspiraci, zvolte si dekorativní petrolejové lampy. Mají speciálně upravené tvary, jejich tělo je často zdobeno různými prvky. Dekorační lampy jsou vhodné do moderních i rustikálních interiérů, dodají styl, ale také patinu. Příkladem zde mohou být například keramické petrolejové lampy, třeba pohádková Aladinova lampička nebo jiné podnětné provedení.

Plechové petrolejové lampy, to je klasika

Klasiku tvoří plechové petrolejové lampy, se kterými jste se možná setkávali nejvíce za svých mladých let. Dnes jsou spíše znovu dekorací, nebo se používají v takových objektech, ke kterým se to hodí. Dokonale vám posvítí v kůlně, ve stodole, skleníku, ale také třeba v garáži. Jsou větší a mají také vyšší obsah petroleje, většinou jsou uzpůsobené tak, aby se daly pověsit.

Budiž více světla s reflektorem

A pak zde máme upravené petrolejové lampy s reflektorem. Ten je připevněn v horní části tohoto svítícího zařízení, kde mají za cíl odrážet co nejvíce světla do okolí. Díky tomu nejen získáte dostatek osvětlení, ale také ušetříte za médium, v tomto případě petrolej nebo kupříkladu lihovou náplň.

 

Základem při vašem rozhodování tedy je, uvědomit si, zda chcete dekoraci interiéru, nebo spíše funkční petrolejovou lampu. Nebo je libo oboje? I to je samozřejmě možné. 

 

Autor: Admin Alfa