Jak koupit ojetý vůz co nejlépe a bezpečně?

10.06.2015 14:36

Kupovat ojetý vůz, to znamená nejen prověření stavu tachometru, který bývá mnohdy různě upravován, ale také spoustu dalších nutných kontrol. Je spousta lidí, kteří to zpočátku až tolik neřeší, ovšem ti pak často zapláčou, když se jim začne rozpadat podvozek nebo vynechávat motor. Využijte novu službu, která spočívá v asistenci při koupi auta v bazaru, ale také od soukromého prodejce.

Jak jednoduché

A jak taková asistence konkrétně funguje? Jak poznáme bourané auto nebo některé závady, které nejsou vidět na první pohled? Není to vůbec složité, postačí jen kontaktovat poskytovatele těchto služeb, třeba na internetu a domluvit si místo schůzky. Technik k vám přijede, kam si budete přát, což se projeví jen mírně, na jeho cestovném. Právě cestovné je většinou součástí ceny služeb, která se pohybuje někde v rozmezí 1500-3000 korun, ale velmi záleží na různých faktorech. Od typu vozidla a jeho ceny, až po rozsah kontroly a cenu cestovného.

Kontrola na místě

Samotná kontrola pak probíhá tak, že je provedeno prověření technického stavu automobilu, na jehož základě dojde ke srovnání nabízené kupní ceny. Asistent v podstatě dokáže velmi přesně odhadnout cenu auta, měl by být nejen zkušeným automechanikem, ale také by měl mít velký přehled o cenách náhradních dílů a doplňků.

Pomoc, která se opravdu vyplatí

U některých vozů z bazaru či od prodejce budete chtě nechtě muset ještě něco investovat, abyste měli vysněné auto. I zde vám rád poradí asistent při koupi a provede fundovaný výpočet investice do konkrétního ojetého vozu. Získáte tak poměrně rychlý přehled a výhled do budoucna. Možná právě rozsah oprav vás pak nasměruje k jinému vozu.

Zvolit si pomoc technika pro kontrolu auta se rozhodně vyplácí a tato nová zajímavá službička motoristům se jeví jako velice užitečná. Proč ne? Jen je třeba najít firmu, která bude disponovat skutečně znalými techniky, mechaniky a pracovníky servisu.