Investice do stříbra má budoucnost

18.04.2014 08:55

Co myslíte, je lepší investiční stříbro nebo investice do zlata? Ještě nedávno byla tato otázka naprosto nepodstatná, bylo vždy jisté, že zlato je rentabilnější. Tato jistota však se pomalu, ale jistě vytrácí, neboť stříbra nám ubývá mnohem rychleji nežli zlata, což je způsobeno více faktory, například:

·         Větší praktické použití- například v armádě a průmyslu

·         Nemožnost recyklace

·         Nižší cena

·         Nižší životnost než u zlata

Výhody investice do stříbra

Investiční stříbro nabízí jistotu dlouhodobého zhodnocení, u toho krátkodobějšího je to trochu jiné, zde jsou pohyby cen dosti výrazné oproti zlatu, které je stabilnější. Zase ale větší výkyvy nabízí možnost větších zisků.

Další výhodou a nesporným plusem této investice je snižování hodnoty poměru stříbra ke zlatu, který je v současnosti někde na hodnotách 1:50. Přitom množstevní poměr zlata k stříbru v přírodě dnes činí zhruba 1:17. K tomuto nižšímu číslu by měly postupně směřovat také hodnoty stříbra, protože bude velmi pravděpodobně spotřebováno dříve než žlutý kov.

Nevýhody investičního stříbra?

Existují samozřejmě i důvody, proč si to možná rozmyslíte a budete investovat do zlata nebo jiné komodity, která se vyplatí. Investiční stříbro bohužel podléhá DPH, což pochopitelně není právě příjemný fakt, ale dá se rozhodně překousnout, zvláště když si uvědomíme, že v budoucnu se plánuje zrušení této daně, v závislosti na již zmiňovaném snižování zásob stříbrné rudy.

Mínusem je také horší skladnost. Pokud budeme srovnávat se zlatem, tak 1 kg zlata se rovná 50 kg stříbra, co už je dosti podstatný rozdíl. Na zlato postačí i menší sejf, kdežto stříbro je vhodné skladovat ve větších trezorech a boxech.

Investiční stříbro se dostává do popředí

Je jisté, že investice do zlata i do stříbra se vyplatí a investiční stříbro se dnes prosazuje stále více i pro snahu prodejců o vylepšení atraktivity. To je realizováno různými upomínkovými nebo spíše investičními předměty, cihličkami, medailemi a samozřejmě také klasickými mincemi.

 

Autor: AdminAlfa