I psí život může být pestrý

08.08.2015 09:28

Každý, kdo má doma zvířecího miláčka jistě pochopí následující slova do posledního písmenka. Pečovat o srst psa bychom měli s láskou a citem, protože jde o psí, ale hlavně o vizitky majitele. Každý psí miláček si zaslouží naši péči, a to především z toho důvodu, že je náš čtyřnohý miláček na nás naprosto odkázaný ve všech směrech.  O našeho miláčka se musíme starat tak, aby měl to nejlepší zázemí, psí stravu a především pitý režim a péči. Protože náš čtyřnohý miláček je zcela odkázán a naši péči, musíme myslet na vše, co je pro něho třeba dělat a nezanedbat nic.

Péče o srst a vlivy na její kvalitu

Pečovat o psí srst není jednoduché, ale je to nutné. V současné době již existuje mnohem více možností, jak o psí srst pečovat a nic nezanedbat. Již je štěstím to, že existují stříhací strojky pro psy takové, aby jejich stříhání a údržba byly šetrné a nic nebránilo tomu mít upraveného pejska, kterému nic nechybí. Pokud máte především dlouhosrstého pejska, není nic lepšího, než pořídit strojek s tou pravou padnoucí nastavovací hlavou strojku. Kvalitu srsti ovlivňuje velké množství faktorů, mezi základní patří psí strava, šampony pro psy, které používáme na ošetřování jejich srsti a především péče, cit a láska, které dáváme našemu miláčkovi. Náš miláček je jedinečný a skvělý, proto i péče tomu musí odpovídat, neměli bychom ji podceňovat.

Další doplňky pro naše čtyřnohé miláčky

Kromě výše zmíněné péče o srst psa ještě existuje celá řada dalších doplňků a přípravků, které bychom měli pejskům dopřát. Jedná se například o nůžky pro psy a náhradní hlavy strojků, které jsou nepostradatelné a měli by být součástí každé výbavy pro údržbu srsti našeho miláčka. Opomínat bychom neměli ani péče o drápky a tlapky našeho miláčka. Každá tlapka musí vypadat hezky, aby se pejsek cítil skvěle a nic mu nescházelo. Vzhled našeho miláčka by pro nás měl být velice důležitý a neměli bychom ho zanedbávat.