Gumové desky chrání podlahy

28.09.2015 10:02

Gumové desky jsou zajímavým doplněním domácnosti, které především ochrání podlahu proti poškození a proti nadměrnému zatěžování. Velmi dobře se hodí především na pracoviště, můžete je ale využít také například v domácnosti, u chodby nebo verandy. Jaké jsou jejich největší výhody? Podlahová guma jich nabízí opravdu hodně, tak si uveďme alespoň ty základní.

Guma v domácnosti na krátko i natrvalo

Guma na podlahu se dá využít nejen dlouhodobě, ale také krátkodobě, například když budete malovat nebo rekonstruovat různé pokoje v bytě a v domě. A již jsme u první velké výhody a to je cena. Podlahové gumy jsou nesrovnatelně levnější, než náročné montáže podlahových krytin. Nejsou sice tak krásné, ale svůj ochranný účel vždy splní.

Guma ve firmě a v dílně

V domácnosti si najdou takové gumy jistě své využití, ale ještě více se používají v průmyslu. Pokud máte svou vlastní firmu, dílnu a pracoviště, zvolte si průmyslové podlahové rohože z gumy, se kterými budete mít jistotu, že budou pracovníci v bezpečí, stejně jako bude postaráno o stroje a zařízení.

Silentbloky a další pomocníci z gumy

Guma si ovšem najde i další možnosti využití v souvislosti s interiérem firmy nebo soukromé domácnosti. Tak například se vyrábí silentbloky, které dokážou velmi dobře tlumit vibrace, nárazy a také omezovat hluk. Silentblok, jak již jeho název napovídá, slouží především k většímu komfortu a omezení hluku v místnostech. Mohou ale také zabránit poškození nábytku nebo dveří.

Gumové dorazy zabrání poškození nábytku

Podobný účel jako silentbloky mají rovněž gumové dorazy. S nimi rovněž ochráníte váš nábytek, přitom působí velmi stylově a nenápadně. V kanceláři jsou dorazy z gumy neocenitelnými pomůckami, které si mnozí pracovníci ani neuvědomují, ale přesto mají nesporný a dlouhodobý efekt.