Dovolená na těch nejkrásnějších místech světa

27.11.2013 11:15

Která nejkrásnější místa světa jste navštívili? Bohužel ještě nemáte takovou zkušenost? Dnes již je možné vše. Nejen, že se dá snadno cestovat kamkoliv, ale také náklady nejsou zdaleka takové, jako ještě do nedávna. Dostat se dnes na druhý konec zeměkoule není žádný problém, jen na to mít. Dovolená Maledivy či jinde, nemusí být vůbec problém a dovolit si to může skoro každý. Zkuste se porozhlédnout po internetu, najdou se totiž cestovní kanceláře, které nabízí nejrůznější slevy a další výhody, díky kterým budete moci spatřit svá vysněná místečka.

Dovolená na míru na Seychelách

Dovolená Seychely pro vás bude tak nevšední, že již nebudete chtít poznat jinou. Zdejší krásné skalní útvary tvoří charakteristickou krajinu, která lahodí oku a ve spojení s potůčky, prameny a vodopády zde vznikají doslova rajská zákoutí.  Vychutnáte si svou dovolenou na míru opravdu dokonale. Vaše pohoda bude spojena s poznáváním přírodních krás, které jsou nevšední a exotické.

Mauricius- domov Blbouna nejapného

Podobné možnosti, spojené především s přírodními krásami a možností dokonalé rekreace, nabízí také ostrov Mauricius. Ten ovšem nejvíce proslul svým Blbounem Nejapným, tedy opeřencem, který zde kdysi žil a jednalo se o prvního tvora, který byl prokazatelně vyhuben lidmi. Dnes již Dronteho spatříte pouze na smyšlených obrázcích a také ve znacích zdejších hospod a obchodů. Dovolená Mauricius nabídne také trošku lidské historie a možná i jakési varování, že bychom si měli vážit všech živých tvorů, žijících na naší krásné planetě.

Další lákavé destinace

Vyjmenovali jsme si jen pár zajímavých destinací, které by vás mohli uchvátit mnoha přírodními skvosty, případně také čirým mořem a spoustou kulturních památek. K dalším takovým nezapomenutelným místům pro dobrodruhy i milovníky pohody bychom mohli přidat:

·         Dubai

·         Karibská oblast

·         Francouzská Polynésie

·         Thajsko

·         Bali

 

Autor: Martin Doležel