Domácí nejen ovocné sirupy

30.06.2014 22:25

Léto začíná být v plném proudu nejen podle teploměrů. Pozorovat to můžete všude kolem sebe. Kvetou stromy, pomalu dozrává ovoce a čekárna na alergologii praská ve švech. Obrovským hitem mezi domácími hospodyňkami se už v loni, ale i letos v plné síle stala výroba domácích sirupů. Výroba je to za prvé jednoduchá a levná a zadruhé zdravá, protože sirupy vyrobené doma neobsahují žádné chemické přísady, neboli známé spíše jako éčka.

Neskutečná mňamka z bezu

Dříve, než dozraje veškeré ovoce na vaší zahrádce, určitě vyzkoušejte sirup z květů černého bezu. Receptů najdete na tuhle šmakoládu na internetu hromadu, stačí si jenom vybrat. Většina je ovšem stejných. Budete potřebovat květy bezu, které je potřeba nechat ve vodě několik hodin odležet, dále citrony, cukr a také kyselinu citronovou.  Výborný je také kopřivový sirup, který se připraví obdobným způsobem.

Od česneku po kokos

Jahodový sirup, i když patří k těm nejoblíbenějším nejen mezi dětmi, už nikoho neohromí. Výborný je také sirup borůvkový, malinový, hruškový nebo jablečný. Sirup v podstatě můžete připravit ze všeho ovoce, které na zahradě máte.

Ovšem některé hospodyňky se zřejmě doma nudily a tudíž začaly experimentovat. Jako výsledek jejich laboratorně-kuchyňských pokusů vznikly sirupy z kokosu, mátový, oříškový, sirup z borového jehličí a jako vrchol je sirup česnekový, který by zřejmě měl kolovat jen mezi majiteli nejrůznějších bobříků odvahy.

Letní osvěžení

Domácí sirupy jsou letos v létě hitem číslo jedna, bez kterého se žádná správná hospodyňka neobejde. Ve sklenicích vám vydrží bez problémů i do zimy, kdy si můžete alespoň prostřednictvím domácích letních sirupů trošku zpříjemnit sychravé počasí.

Autor: Eliška Hanáková