Co zvolit místo kravaty?

26.12.2015 10:42

Kravaty se rozdělují na nejrůznější druhy, kdy základní dělení je podle materiálu, ze kterého jsou vyrobené, další pak podle barev. Rozdělujeme tak klasické, červené, hodvábné kravaty a mnoho dalších typů, které se dobře hodí pro různé akce, ale také ideálně doplní společenské oblečení. Právě při volbě barvy kravaty můžete někdy strávit více času, než je zdrávo. Existují ale také doplňky, které mohou takovou kravatu nahradit? Samozřejmě, že ano. Některé jistě znáte, jiné pro vás možná budou nové.

Regaty

Regaty jsou vlastně speciálním typem kravaty, který byl dříve znám u námořních uniforem. Postupně se ale začali používat mnohem více ve společnosti. Jsou mnohem širší, než je tomu u klasické viazanky, jinak ale většinou fungují stejně. Hlavně pokud hovoříme o uväzovanie kravaty.

Motýlky

Růžová kravata je extravagantní a neoblékne si ji jen tak každý a podobné je to i s motýlkem. Ten se hodí na všechny společenské příležitosti a vždy se s ním tak trochu odlišíte. S motýlkem se blýsknete a budete zaručeně originální. Zvolte motýlka jako součást dárčekové súpravy.

Šátky a šály

Namísto svatební kravaty, úzké kravaty, motýlka nebo regaty však můžete využít také náhradu v podobě šály nebo šátku. Většinou je jejich barva bílá nebo černá a hodí se výborně k fraku, stejně jako ke košili s rozhalenkou či saku. Šály vypadají velmi elegantně, jsou trochu retro, to však neznamená, že byly doplňkem zastaralým. Rádi je nosí také hudebníci, umělci a bohémové.

Traky

Pokud chcete mít krk co nejvíce uvolněný, použijte na společenské události trak. Jedná se o zdobné kšandy, jejichž funkce je ovšem také v tom, že drží kalhoty. Vyniknout většinou až když si sundáte své sako nebo frak a odhalíte, co se skrývá pod ním. Anebo zvolte outfit bez kravaty, i to je dnes moderní, spíše ale při zábavných akcích a party, než například na svatbě či pohřebním obřadu.