Čaje dle účelu, například detoxikační čaje, pijte jen po určitou dobu

01.09.2015 15:20

Již mnoho lidí zařadilo pití čaje mezi své pravidelné rituály. Někdo si pochutnává na čajích bylinných, někdo na ovocných, jiný dává přednost klasice. Většinou je to tak, že si člověk na určitou dobu zamiluje nějaký druh, chvíli u něj setrvá, aby ho později opustil a začal si pochutnávat na jiném. Věřte tomu, že se vyplatí čaje střídat a nesetrvávat například stále u čaje, který je určen na očistu jater a posílení jejich fungování, tedy jaterního čaje.

Zvláště čaje, které byly připraveny (namíchány) za určitým účelem - například čaje na hubnutí, detoxikační čaje, čaje na prostatu, průduškové čaje a již zmíněný jaterní čaj - by se měly popíjet maximálně tři týdny, udělat alespoň týdenní pauzu a začít kůru znovu. Bylinky, které tyto směsi obsahují, jsou sice na jedné straně léčivé, na straně druhé mohou ve větším množství a dlouhodobém používání škodit.

Některé druhy čaje můžete pít bez omezení

Pokud vám chutnají ovocné čaje, nebo zelený čaj, tak právě tyto druhy můžete pít neomezeně dlouhou dobu. Žádných přestávek netřeba. Budou vám jedině prospívat. Přesto však, přečíst si u ovocného čaje složení, nezaškodí. Může se totiž stát, že pod názvem ovocný čaj se může skrývat čaj černý, který tvoří základ a je do něj přidáno pouze aroma nějakého ovoce. Zde byste se měli mít na pozoru, protože černý čaj samozřejmě ano(!), ale ne po hektolitrech! Jinak neusnete a budete nabuzení ve dne i v noci.

Příjemně chutný čaj s pozitivními účinky

Který že to je? Je jich samozřejmě mnoho, ale jeden nad jiné vyniká. Jedná se o zázvorový čaj. Pokud si chcete svůj šálek čaje nejen vychutnat, ale přispět zároveň k ochraně svého zdraví, vsaďte právě na něj. A nemusí to být pouze v chřipkovém období, kdy vás svou silou dovede před nepříjemnými viry ochránit. Vynikající službu vám poskytne i v případě, že potřebujete snížit hladinu cholesterolu. Za každých okolností ho však můžete denně popíjet jen tak, protože vám chutná, nebo kvůli prevenci.

Příznivé účinky na organismus najdete i v dalších čajích. Mohou to být mateřídouškové čaje, maliníkové čaje, ibiškové čaje, brusinkové čaje, skořicové čaje... Nechte si chutnat!