Balík vína do každé rodiny

07.10.2015 09:20

Pojďme si zahrát na otázky a odpovědi, které rozšíří váš obzor v oblasti lahodného nápoje, jakým víno bezesporu je. Pár nových informací se určitě najde.

●        Víte, že mladé suché bílé víno obsahuje minerální soli a stopové prvky, které zlepšují produkci trávicích šťáv, a tedy i problémy s nadýmáním? Bílé víno z celého světa čeká jenom na vás!

●        Víte, že vaše problémy s průjmem by mohla vyřešit sklenice červeného před a po jídle, díky obsahu taninu, a zácpu zase mladé bílé? Udělejte si domácí zásobu červeného vína z celého světa!

Sada vín, které neodoláte

●        Slyšeli jste, že červené víno ​​podle vědců obsahuje látku resveratrol, která by podle nich mohla být prevencí nejen vůči kardiovaskulárním chorobám, ale dokonce i proti Alzheimrovi?

●        Víte, že fosfor, železo a vitamin B12, které vína z Moravy obsahují, urychlují tvorbu červených krvinek, a tím pádem zvyšují transport kyslíku v krvi?

Nejen proti stresu a unaveným očím

●        Už vám někdo prozradil, že fosfor v rulandských a burgundských červených vínech posiluje nervy? Dopřejte si sadu vín z Francie!

●        víte, že vysoké množství draslíku, které se nachází v lehkých červených vínech, by mělo příznivě působit na unavené svalstvo očí? Čeká na vás balík vína ze Španělska!

Pro lepší látkovou výměnu a vylučování odpadních látek

●        Vylučování odpadních látek a urychlení látkové výměny podporují růžová vína a ryzlinky.

A tak bychom mohli ve vypočítávání předností vína pokračovat ještě dlouho. Jak ale vidíte, je dobré střídat nejen barvy, ale i druhy a lokality, kde vinná réva roste a kde je zpracovávána. To se vám nákupem jedné láhve nepodaří. Mnohem praktičtější je sáhnout po celé sadě vín a mít možnost volby. Nechte si pravidelně doručovat balík vína a užívejte si garance, že cena celého balíku bude vždy nižší než cena za jednotlivá vína.