JAK FUNGUJÍ KLIKAČKY

 V kostce: firmy inzerují přes určité stránky, které pak poskytují Vám možnost tyto inzeráty a reklamy prohlížet a dostáváte podíl za shlédnutí. 

 Je třeba upozornit hned na začátku, že tyto podíly jsou velmi malé až zanedbatelné, nicméně když se zaregistrujete na více takových bux stránkách bude se to samozřejmě násobit. Platí se většinou od 0,0001-0,01 dolaru za jedno kliknutí a počet kliků se na jednotlivých stránkách liší. Celkový výdělek za kliky tedy bývá mezi 0,5 centu až 4 centy..průměrně cca 2 centy. Někde jsou ovšem provize mnohem vyšší a dokonce existují stránky, kde dostanete nějaký ten bonus do začátku. Tento bonus může být i 5 dolarů.
 Když to tedy vezmeme v průměru a jestliže budete mít 50 zaregistrovaných klikaček máte asi dolar za den. Ovšem klikání v takovém případě trvá kolem 2-3 hodin. A tohle je právě to úskalí, které odradí většinu začínajících klikařů. Ze začátku to chce opravdu železnou trpělivost. Navíc většinou se vyplácí až dosažená suma 1-2 dolary, čekáte tedy 1-3 měsíce na první výplatu, pokud nemáte nikoho pod sebou a klikáte sám, jen tak z nudy, jak jsem již popsal výše.
 Je tu ovšem také další, již mnohem zajímavější možnost, a sice získávat pod sebe další lidi, z kterých máte různě velkou provizi, dle stránek, pohybuje se to kolem 10 procent. A už tu máme klasickou pyramidku.Ta ovšem na rozdíl od mnoha jiných vcelku dobře funguje- reklama je dobrý obchodní artikl.. 5 lidí pod Vámi získá dalších 5 pod sebe, ti pak dalších 5 a tak vznikají další a další úrovně a vy máte stále z každé této úrovně určitý zisk z kliku, který se samozřejmě snižuje, čím je vzdálenější úroveň. Nikdo Vás do náboru nových lidí nebude nutit, žádný strach, záleží to čistě na Vás.
 Tyto své "spolupracovníky" můžete získávat nejrůznějšími způsoby. Např dáte odkaz na registraci na FB či jiné soc. sítě, rozešlete doporučující mail, oslovíte známé anebo si prostě vytvořte vlastní web, což je asi nejlepší způsob, samozřejmě pokud je tento web veden slušně a má dobrou návštěvnost. Na své webové stránky, které si dnes můžete zřídit velice snadno a zadarmo(např.Webnode), můžete nejen psát o klikačkách, ale také umisťovat odkazy, či bannery na klikačky v kterých jste zaregistrován, komunikovat s dalšími uživateli apod. Pokud se někdo přihlásí přes Vaše stránky, budete automaticky veden jako doporučující, čili referal. Své stránky pak můžete "protáčet v autosurfech, což jsou prográmky na rychlé zobrazování Vašeho odkazu v růz. vyhledáváčích. Autosurfy dosti zvyšují návštěvnost.
 Pokud jste šikovný promotér, můžete takto opravdu začít po určité době regulérně vydělávat. Pak již se samozřejmě musíte stát firmou, toto zde nebudu zatím rozvádět..no rozhodně to asi nebude hned za několik měsíců...spíše roky. Většina lidí to dělá s takovým ziskem, který není dostatečný pro danění atd., takže tohle zatím vůbec nemusíme řešit.
 Pozor! Jak již to tak bývá je mnoho firem, či podezřelých individuí, kteří se snaží tohoto systému zneužít. Říká se jim Scam. Naštěstí existují tzv. Scamlisty, tedy seznamy těchto podvodných, neplatících, či z jiných důvodů nesolidních stránek. Takovýto Scamlist se nachází i na těchto stránkách a budu se ho snažit aktualizovat, jak jen to půjde. Poslední aktualizaci jsem prováděl 3.1.2012. Odkaz zde

 

Jak tedy začít

Na začátku si musíte založit účty na  Paypal  a také na Alertpay, což jsou dvě v současnosti nejvíce používané a ověřené internetové peněženky a také je používá většina PTP, Bux, klikacích stránek. O PP(Paypal) a AP(Alertpay) se dozvíte více v dalších sekcích tohoto webu viz odkazy výše. Upozorňuji, že PayPal může odmítnout přijetí výplat od některých klikaček, jinde je to bez problémů, niméně přesto bych raději používal AP.

 

Poté přichází fáze registrací. Tato počáteční etapa je asi nejotravnější. Je dobré se zaregistrovat na co nejvíce kvalitních klikaček, jak již jsem uváděl, ale tohle závisí na tom, kolik času chcete klikání věnovat. Např 10 klikaček trvá odklikat po registraci vždy kolem půl hodiny. V našem případě mluvíme o free registraci, kdy je vše opravdu zdarma. Jakékoliv transakce provádějte až po získání zkušeností..a samozřejmě potřebného kreditu. Tímto mám na mysli kupříkladu pozdější nákup upgrade nebo referalů. Uložte si pečlivě všechny důležité registrační údaje- jméno, heslo, mail.

Samotná registrace probíhá poměrně jednoduše, zadáváte zde vždy uživatelské jméno, heslo, email (doporučuji seznam, gmail, email.cz), někdy adresu, telefon, pohlaví, datum narození apod. Zase se to liší dle stránek, na kterých se registrujete.Opište kod nebo obrázek, je-li to nutné. Poté, co jste odklikli ukončení registrace a vše proběhlo ok, bude Vám zaslána na zadaný mail potvrzující zpráva, kterou musíte potvrdit kliknutím na odkaz v ní obsažený a tímto se přenesete přímo na přihlašovací formulář.

 Přihlašte se svým už. jménem (někdy emailem) a heslem a potvrďte opsáním captcha kodu. Nyní jste přihlášeni a můžete začít klikat. Odkazy pro klikání najdete vždy pod položkou Ads, nebo Browse Ads apod. V dalších položkách můžete kupříkladu upgradovat na lepší účet(Upgrade account), samozřejmě za peníze a nebo sledovat a nakupovat své Referaly v položce Rented referrals.Referalové se dají nakupovat i za naklikané peníze, a to tak, že si v nabídce nejprve otevřete  Ad Funds a poté si zde z naklikaných peněz můžete snadno převést určitou část do Purchase rozpočtu, který pak používáte k nákupu některých výhod a hlavně již zmíněných referalů. Samotný nákup pak provedeme v položce Rented referrals(placení referalové). Je zde vždy ukázáno, kolik je dostupných referalů pro nákup. Minimum bývá často od 5 referalů, ale ne vždy, maximální počet najmutelných referalů se liší dle stránek. Referaly si můžete pronajmout většinou na 1 měsíc, ale opět to není úplně pravidlem. Cena za jednoho referala se opět dosti liší.  Zadáte tedy množství referalů, které chcete zakoupit a kliknete na purchase a již můžete vydělávat o něco více. Důkladně si promyslete a propočítejte nákup referalů, ne vždy to musí být výhodné. Navíc někteří referalové neklikají. Klikačky sice uvádí, že v takovém případě se dají investované peníze získat zpět, ale nevím, nemám s tím zkušenost. Vždy je lepší mít přímé referaly, tedy Direct referrals, za které neplatíte a můžou být na pořád. Většinou naštěstí dojde po vypršení dané doby k přeměně placeného referala  na neplaceného, tedy přímého, což je samozřejmě již mnohem zajímavější. Je to jen na Vás, zda budete referaly spíše kupovat, nebo je získávat pomocí kvalitní promotion.

 

Request payout- Žádost o vyplacení. Velmi důležitá položka, kterou se zabýváme podrobněji v samostatné rubrice Výplaty

 

V položce Promotion, Promotion tools  najdete svou doporučující adresu, nebo banner potřebný pro Promotion, tedy získání spolupracovníků. Dále je velmi důležitá položka Account, kde jsou veškeré údaje o vašem účtu, takže především kolik máte naklikáno. Existují i české klikačky, ale není jich zas tolik, proto zde uvádím názvy v AJ. Na českých najdete placené kliky např pod položkou Reklamy..

 

Další položky, které naleznete na klikacích stránkách

Hlavní(horní) panel- Home, Ads, Account, Log off-Log on, FAQ, TOS, Advertise, Proof, Blog, Support, Forum

Home- domovská stránka

Ads- seznam reklam, na které můžete klikat: pozor neplést s Advertise, zde nakupujete inzeráty

Account- veškeré informace o Vašem účtu

Log off/Log on- odhlášení/přihlášení

FAQ- souhrn nejčastěji kladených dotazů

TOS- licenční a smluvní podmínky

Advertise- nakupování inzerce a reklam- určeno pro inzerenty

Proof- seznam ofocených důkazů vyplacení, tedy platebních dokladů z peněženek

Blog- o všem kolem klikaček

Support- sekce pro dotazy uživatelů

Forum- diskusní forum

 

Další- méně používané položky

Messages- zprávy od admina

Bux Essentials- manager klikaček(zatím nevyzkoušené)

Account setings- upravení osobních informací(jméno, email atd.)

View advertisment- stejné jako Ads

Read Emails- placené čtení emailů- mnohé klikačky nabízejí také tuto možnost

Buy advertisment- viz. Advertise

 

Placené odkazy poznáte podle toho, že je u nich uvedena cena a Vám by se měli zobrazit vždy pouze ty, které platí pro Váš zřízený účet. Většinou jsou hned na úvodní straně. Nyní tedy klikněte na placený odkaz, někdy musíte ještě jednou potvrdit, a zobrazí se Vám reklamní stránka, na které vždy nahoře běží odpočet, kdy se Vám započte kredit. Většinou po ukončení odpočtu musíte ještě buď opsat kód nebo číslo, popřípadě označit symbol který je uveden vedle. Pak již bude potvrzeno připsání kreditu a Vy můžete tuto stránku vypnout a pokračovat takto dále, dokud neodklikáte všechny odkazy. Poté mrkněte do Account, kolik vám přibylo kreditu.

Pro větší efektivnost doporučuji zapnout takhle tři až čtyři klikačky ve vyhledávači a vždy když běží u jedné čas, řešit druhou, či třetí...je to mnohem rychlejší. Důrazně doporučuji uložit si všechny klikačky do záložek, pro snadné vyhledání. V tomto získáte cvik velmi rychle, nemějte obavy. Postup bývá na všech podobných stránkách stejný, liší se jen v maličkostech.

 

Jakmile budete zaregistrováni na několika klikačkách, stačí jen každý den otevřít jejich stránky a odklikat placené odkazy. Platnost odkazů je zpravidla 24 hodin. Jak jsem již uváděl výplaty moho proběhnout až za docela dlouhou dobu, proto se obrňte trpělivostí a uvidíte, že to přinese své ovoce. Může se ovšem stát, že některá klikačka vypoví službu, nebo přestane vyplácet, ale to neovlivní vůbec nikdo a i proto je lepší mít registraci na více stránkách.

Ověřené klikačky- přímá registrace  zde

 

Na závěr 

 Nejedná se tedy, jak již jste asi sami poznali, o zas tak snadný výdělek, jak se často reklamuje, ale když překonáte první lehce frustrující měsíce, začnete opravdu vydělávat a to klidně i hodně vysoké částky. 

Klikačky se pro Vás mohou stát startovním můstkem pro rozjetí dalšího virtuálního podnikání, nebo prostě jen dlouhodobou hrou pro chvilky nudy, kde si navíc přivyděláte. 

Ke klikačkám si později také můžete přidat další formy výdělku na internetu, jako jsou emailovky, surfbary, vyplňování dotazníků, což znamená další navýšení příjmů. Fungují obdobně.Těchto však není zdaleka tak mnoho jako klikaček a i s tou spolehlivostí to pokulhává. Na těchto stránkách jsem se opět snažil zveřejnit jen prověřené emailovky a surfbary, které sám používám.

Více informací o promotion, prostředcích k získání nových podčlenů,  zde

 

Při klikání mějte vždy pro jistotu spuštěný antivir!!